Nesvarbu, ar vedu dienos mokymus, ar pusvalandžio pranešimą konferencijoje, visada skiriu laiko užmegzti ryšį su auditorija. Šis metodas leidžia man užmegzti ryšį su kuo daugiau žmonių dar prieš lipant į sceną.
Kaip tai veikia:
- Mokymai: Kai dalyviai renkasi į auditoriją, prieinu prie kiekvieno, pasisakau savo vardą, paklausiu jo(s) vardo, jei įmanoma, trumpai pašnekuoju ir stengiuosi pažinti. Jei yra kavos staliukas, pakviečiu vaišintis. Taip sukuriu draugišką ir saugią atmosferą.
- Didesnės grupės: Jei mokymuose dalyvauja daugiau nei 20 žmonių, pasisveikinu su kiekvienu, paspaudžiu ranką, prisistatau ir paklausiu vardo.
- Didelės konferencijos: Jei tai didžiulė konferencija su šimtais dalyvių, atvykus bei pertraukų metu stengiuosi susipažinti ir pabendrauti bent su keliais žmonėmis. Pasiteirauju, iš kur jie kilę, kokioje srityje dirba ir pan.
Taip, tai reiškia, kad į mokymus reikia atvykti gerokai anksčiau, patikrinti techninius aspektus ir prieš atvykstant dalyviams paruošti auditoriją pagal savo poreikius.
Taip pat tai reiškia, kad konferencijos metu vietoj patogaus kavos gurkšnojimo kamputyje einu į žmones.
Ką tai duoda?
- Nyksta ribos: Sumažėja ribos tarp auditorijos ir pranešėjo. Pranešėjas tampa prieinamesnis, šiltesnis, o informacija suvokiama su didesniu atvirumu.
- Palaikymas: Didelių konferencijų atveju tai yra didžiulė paslauga sau, nes net nepažįstamoje žmonių jūroje yra bent keli žmonės, kurie jau tapo jūsų bičiuliais ir palaiko jus.
Skaityti pranešimus ir vesti mokymus tokiai apšildytai ir draugiškai auditorijai yra žymiai lengviau.